
Створює таку красу наша землячка – ладижанка Галина Боровик. Саме з нею Л’Новини мали нагоду поспілкуватися про новий етап розвитку стародавнього мистецтва макраме, адже займалися цим видом творчості ще у стародавньому Єгипті.
– Тим, хто пережив 90-ті роки минулого століття у свідомому віці, не страшні ніякі випробування, як на мене. Адже спочатку не було що купувати у магазинах (дефіцит), а потім не було за що, бо грошей не було. Тому я і шила, і плела, і вишивала, і навіть хліб пекла. Два роки тому відбулося щось подібне – карантин, все зупинилося. Моя робота, а я працюю в галузі туризму, постраждала чи не найбільше. Люди практично перестали подорожувати за межі країни. До того ж діти мої виросли та роз’їхалися. У мене утворився надлишок вільного часу. Я почала шукати щось таке, що б мене захопило. Бо все, що я вмію, якось зовсім не приваблювало. Тоді я почала пошуки альтернативи в інтернеті. І знайшла її.
– Для мене макраме – це щось незграбне із далекого дитинства.
– Спочатку я теж так думала. Одразу згадала оті грубі кашпо, котрі ми на уроках праці робили. Але зараз це абсолютно нові матеріали, фурнітура та ідеї. Це зовсім інший рівень. Словом, коли я на різних сайтах побачила ту красу, яку люди сьогодні створюють, я вирішила спробувати. Спочатку рідні скептично віднеслися до моєї ідеї, але згодом, з першими моїми виробами змінили свою думку.А Знаєте, що найбільше вразило, що з технікою макраме працюють навіть чоловіки. І їх роботи надзвичайно красиві. Подейкують, що макраме почали займатися саме моряки, адже це своєрідне мистецтво в’язання вузлів. Але до цього потрібно мати не те щоб хист, але бажання, натхнення, витримку. Бо треба і довжину шнура розрахувати, і постійно рахувати вузлики, і в’язати їх охайно й з однаковою щільністю, аби виріб мав симетричний і привабливий вигляд.
– Я почала з лялечок, згодом зробила ще кілька ялинкових прикрас та розвішала їх на ялинці. І ви знаєте, на ялинці вони мають дуже стильний вигляд. Неочікувано, правда? Вони просто розкішні. Ще був футляр для окулярів, плела я його зі старих ниток, такий собі своєрідний тест драйв, і саме тоді я зрозуміла, що процес в’язання вузликів мені дуже подобається. Це затягує і заспокоює одночасно. Також на сайтах я побачила сумки-макраме. Мені подобається цей стиль.

– Все залежить від довжини шнура та кількості фурнітури. От на цю білу сумочку пішло 200 м. Але я не готова продавати свої вироби за собівартістю плюс символічну платню за роботу. Тому що тут вкладено багато праці й часу. В мене в принципі не стоїть питання обов’язково на цьому заробити. Я отримую задоволення від процесу. Один момент, що в мене вся шафа зайнята цими виробами та матеріалами для них. Це все потрібно кудись подіти, щоб звільнити місце для нових шедеврів (сміється).
– Хотілося б спробувати колись в майбутньому зробити гамак чи підвісне крісло. Але це потребуватиме значних капіталовкладень і багато часу. І якщо дивитися на собівартість виробу, то, наприклад, гамак в «Епіцентрі» коштуватиме дешевше, ніж його плести самому. Тому, це вироби однозначно під певну аудиторію. Також я жодного разу не робила настінне панно. Я не впевнена, що мені сподобається (люблю раціональні речі). Вважаю, що варто спробувати якнайбільше, щоб зрозуміти, що саме подобається творити, а тоді, можливо, обрати конкретний напрям і розвиватися саме в ньому.



Слідкувати за творчістю пані Галини можна на її інстаграм-сторінці @_macramessa_.
Редакція Л'Новин бажає усім нашим читачам насолоди від власної праці та щасливого нового року!
Спілкувалася Тетяна Поліщук