Ладижин C


Стрічка новин

09:44
Сезон полуниці запізнився на 2-3 тижні, та незабаром ягода подешевшає, – Андрій Ліневич
16:05
Лікарка з Ладижина очолила «первинку» Краснопільської громади
10:28
ДТЕК готовий продавати електростанції
оновлено
15:26
Читайте у свіжому номері
10:45
Почалося голосування за кращий проєкт, який можуть реалізувати на території Ладижинської ТГ
11:18
Бюджетний барометр Ладижина за період з 31 травня по 06 червня 2021 р.
09:19
В Ладижині відбувся турнір пам’яті воїнів, полеглих в АТО
08:36
У Ладижинському коледжі відбулася зустріч випускників
18:39
Відновлений рух поїзда Черкаси-Львів, який робить зупинку в Ладижині
16:14
Каяк, песик, вода і нічого зайвого, – Павло Нагорний про водні види спорту
15:53
Ладижанка Світлана Кринична стала переможницею Всеукраїнського конкурсу
09:54
Третій енергоблок Ладижинської ТЕС вивели в аварійний ремонт через свищ дренажу НВС
15:11
Ягода кольору індиго: лохина підкорює Вінниччину. Під Гайсином закладуть 10 га кущів
12:27
Цензура у Ладижині: Регламент міської ради планують доповнити статтею про дисципліну та етику
оновлено
12:05
Інквізиція по-ладижинськи: на сесії планують засудити дії депутата
документ
11:44
Ремонт на Площі фонтанів: Ладижинська міська рада намагається через суд скасувати висновки про результати моніторингу Держаудит служби
17:03
Читайте у свіжому номері
15:46
В Ладижині футбольний турнір присвятять пам’яті воїнів АТО
17:50
«Авангард-Ладижин» двічі обіграв гостей на своєму полі
15:43
В День захисту дітей ладижинській малечі покажуть військову техніку та нагодують солдатською кашею, а ще обіцяють цікаві конкурси та майстер-класи
10:11
Бюджетний барометр Ладижина за 24-30.05.2021
16:22
Недоступний Ладижин: міські візочники мріють про пандуси біля будівель
11:54
Хто поверне ладижинцям незаконно зібрані штрафи за неправильне паркування?
16:49
8 червня в Ладижині планується «гаряча» сесія міськради
16:13
Навколо Ладижина стало більше плазунів, з’явилися бобри… Поважати треба всіх
16:45
Читайте у свіжому номері
15:21
Для випускників Ладижинських шкіл сьогодні пролунав останній дзвоник
11:44
36 ладижинців цього року стали випускниками Ладижинської музичної школи
11:06
В Ладижині пройшли обласні змагання з боротьби самбо
10:08
Ладижинська «Радість» – володарка Гран-прі Всеукраїнського фестивалю
Більше новин
» » » ДТЕК готовий продавати електростанції

ДТЕК готовий продавати електростанції

Фото: Економічна Правда
МІСТО / ДТЕК / ТОП
804
0

ДТЕК готовий продавати електростанції. Про це в інтерв’ю для Економічної Правди розповів голова ДТЕК  Максим Тімченко. 

Матеріал опублікований 1 червня 2021 року. Автор статті Дмитро Рясний зазначає, що ТЕС і видобуток вугілля – бізнес, з якого починався ДТЕК. Проте, крім здатності вчасно скуповувати найкращі об’єкти в цих сферах, компанія володіє і талантом «вчасно піти». У західному світі, куди неминуче інтегрується Україна, теплова генерація і шахти вважаються безперспективним бізнесом.

У відповідь на запитання журналіста про план продажу теплової генерації та шахт, Максим Тімченко зазначив, що будь-які активи зможуть продати лише після дозволу кредиторів, і обиратимуть їх за ефективністю у вертикальній інтеграції ДТЕК Енерго. 

Щодо продажу «Західенерго» журналіст у спілкуванні з Максимом Тімченко висловив припущення, що ця компанія втратить ліквідність після приєднання України до європейського енергоринку через те, що у ДТЕК довге транспортне плече з постачання вугілля на станції цієї компанії. То ж «Західенерго» може потрапити на продаж однією з перших. 

Таке припущення Максим Тімченко заперечив, аргументуючи тим, що «Західенерго» забезпечує значні обсяги експорту електроенергії. Проте голова ДТЕК зробив уточнення, що в енергокомпаніях є станції для продажу у першу чергу. А якщо їх ніхто не купить, їх просто зачинять, як шахти, – про це Максим Тімченко розповів, коли розмова пішла про альтернативну енергетику, яку активно розвиває компанія.

– Чи правда, що тариф для альтернативної генерації повертає 100% вкладеного за сім років від моменту введення в експлуатацію об’єкта? – запитав Дмитро Рясний.

–  Так, – відповів Максим Тімченко.

– Виходить, ви побудували об’єкт і за сім років окупили його за рахунок споживача, повернувши 100% своїх грошей.

– Так.

– З цього приводу у споживача виникає питання: наскільки справедливо, що він повинен оплачувати вашу нову генерацію? Споживача цілком влаштовує електроенергія зі старої ТЕС.

– Я відповідаю споживачеві: багато блоків ТЕС закриються через п’ять-десять років.

– «Не закривайте їх», – скаже споживач.

– Вони вже двічі відпрацювали свій ресурс. Вони вже фізично зношені. У нас наймолодша ТЕС побудована в 1982 році. ТЕС вже не відповідають сучасним вимогам.

– Хто в такому разі купить у вас ТЕС, які нікому не потрібні?

– Якщо ніхто не купить, то ми будемо їх закривати, як шахти. У 2021 році ми закрили дві шахти, тому що був вироблений їх ресурс. Так само буде і з тепловими електростанціями. Нам потрібна нова генерація? Потрібна. Споживач же хоче, щоб у нього була надійна і якісна електроенергія. Відповідно, нам потрібно інвестувати і в станції, і в мережі. Так працює будь-який бізнес.

Після публікації матеріалу Л'Новини отримали офіційну позицію пресслужби ДТЕК Ладижинської ТЕС щодо інтерв'ю Максима Тімченка Економічній Правді.

«Відповідь на питання про можливий продаж ТЕС ДТЕК Енерго:

• На сьогоднішній день мова не йде про продаж теплової електростанції. Компанія не отримувала ніяких конкретних пропозицій про покупку активів від потенційних інвесторів.
• ТЕС працює в периметрі ДТЕК Енерго в звичайному режимі і забезпечує енергопостачання споживачів в регіонах присутності.
• У період низького попиту на теплову генерацію на станції в активній фазі ремонтна кампанія і підготовка до наступного опалювального сезону. Як відповідальна і надійна компанія, ми готові включити інші енергоблоки раніше по команді оператора, якщо енергосистема України буде недоотримувати необхідну потужність від інших видів генерації.

• Як і всі учасники ринку, ми схильні до тих змін в галузі, які пов'язані з декарбонізацією і розвитком відновлюваних джерел енергії. Тому образ всієї теплової генерації буде змінюватися, і ми постійно аналізуємо варіанти подальшої стратегії розвитку наших підприємств. Це буде і розвиток нових маневренних напрямків, і альтернативних бізнесів на базі існуючої інфраструктури.
• Ми відкриті до діалогу з потенційними стратегічними інвесторами, які будуть бачити варіанти подальшого розвитку станції, її максимального завантаження, ефективного використання її інфраструктури та забезпечення стабільної роботи колективу.
• Акцентуємо, що на даний момент ніяких змін в роботі немає - підприємство продовжує працювати в периметрі ДТЕК Енерго.»,
- йдеться у повідомленні пресслужби.

Довідково

Україна наразі виконує Національний план зі скорочення викидів великими спалювальними установками. Проте за відсутності поступу з 2025 року ми почнемо перевищувати встановлені показники – для модернізації потрібно 4,3 млрд євро.  Зараз у Нацплані передбачено модернізацію понад 90 установок. Про це заступник міністра енергетики Максим Немчинов розповів на форумі «Україна30. Екологія», повідомляє Міненерго.

У відомстві наводять приклад Європи, де за 1990-2016 роки в екомодернізацію інвестували за рахунок державної допомоги. Зокрема, у Німеччині – 19 млрд євро, Польщі – 11 млрд євро, Чехії – 7 млрд євро.

«Зараз міністерство працює над розробленням механізм фінансування заходів із екомодернізації», – підсумував посадовець. За його словами, надалі необхідно йти шляхом оптимізації обладнання, яке працює на вугіллі, та його модернізації в тій кількості, яка необхідна для безпечної та сталої роботи енергетичної системи. Вся інша генерація має будуватися вже з урахуванням екологічних вимог і не використовувати викопні види палива.

Метою плану є поступове скорочення викидів діоксиду сірки, оксидів азоту та пилу від наявних великих спалювальних установок. Українська теплова генерація посідає 1–2 місце за викидами основних небезпечних речовин у повітря в Європі, водночас обсяги не відповідають нормативам ЄС.


Новину відредагував redactor - 10-06-2021, 15:31
Шановний читач, Ви зайшли на сайт як незарєстрований користувач. Рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм іменем.

0 коментарів

Інформаційне повідомлення

Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.