Ладижин C


Стрічка новин

13:42
Останній «хід конем» Коломєйцева: містом керуватиме новий секретар ради – його наступник
ексклюзив
13:11
Бюджетний барометр Ладижина за період 11 квітня по 08 травня 2022 року
11:15
На всіх рибогосподарських водних об’єктах Вінниччини діє весняно-літня заборона на лов водних біоресурсів
11:06
Весняного призову у 2022 році не буде, – Генштаб
09:53
На Вінниччині переселенці з гарячих точок зможуть отримати фінансову допомогу ООН
12:56
Як ладижинцям, котрі розмістили переселенців, компенсуватимуть витрати на ЖКП
12:14
ЗНО 2022: національне предметне тестування та блок завдань з української
11:00
Майже півтора кілометра сіток вилучили на Ладижинському водосховищі
17:24
У Ладижинській міськраді на одного депутата стало менше
14:40
Першокласниця з Ладижина склала вірша для брата-захисника, у якого скоро День народження
12:44
З 1 квітня в Ладижині відновлюють дачні автобусні рейси
12:13
Випускники 2022 року повинні до 9 квітня створити реєстраційну картку учасника ЗНО, – УЦОЯО
16:11
У Ладижині горів приватний будинок, зруйновано 50 м2 даху
11:28
На Вінниччині заборонили ходити до лісу
11:08
У Ладижині прощаються з Аліком Махаммадієвим
12:54
Водіям легкових авто в Україні дозволили керувати вантажівками
11:40
24 березня у Ладижині прощатимуться із загиблим воїном Аліком Махаммадієвим
11:43
Герої тилу: ладижинець після інсульту став шульгою, але безкоштовно ремонтує волонтерам швейну техніку
14:41
З 27 березня будемо вставати на годину раніше: Україна перейде на літній час
10:17
В Ладижині упіймали злодія – вкрав гарнітуру до телефона
12:41
Волонтерський центр у ладижинському «Прометеї» надає продуктові набори для вимушено переміщених осіб і продовжує забезпечувати військових
17:00
Депутати Ладижинської міської ради закликають В. Коломєйцева скласти повноваження міського голови
12:37
В Ладижині відновлюють міські автобусні перевезення
15:00
Світити може тільки місяць: на Вінниччині вводять спеціальний режим світломаскування
11:30
Для людей похилого віку та осіб з інвалідністю стали доступнішими послуги з догляду
09:20
Ладижинські правоохоронці просять мешканців громади дотримуватись комендантської години та контролювати своїх дітей
оновлено
12:40
Ладижинська арт-кав’ярня перетворилася на гастро-хаб – тут не лише безкоштовно годують переселенців, а й забезпечують гарячою їжею одиноких літніх людей
11:25
З 14 березня у школах Ладижинської громади відновлюють дистанційне навчання
11:01
Тимчасовий цифровий документ на період воєнного часу з’явився у «Дії»
16:46
Комендантом Гайсинського району призначено полковника Сергія Стоколоса
Більше новин
» » » Обов’язок тероборони – не допустити ворога на нашу землю, – Віктор Довгаль


Обов’язок тероборони – не допустити ворога на нашу землю, – Віктор Довгаль

Фото: Віктор Довгаль
МІСТО / ГРОМАДА / Інтерв’ю
3 387
0

На Вінниччині триває процес комплектування підрозділів Територіальної оборони – батальйонів ТрО. В області у складі вінницької бригади ТрО таких діятиме сім. Один із них – Батальйон ТрО Гайсинського району, дислокуватиметься у Ладижині. Про місце дислокації батальйону та про те, чого бракує тероборонівцям для повноцінного розгортання діяльності Л’Новини дізнавалися у командира Гайсинського батальйону територіальної оборони, учасника АТО/ООС старшого лейтенанта Віктора Довгаля.

– Пане Вікторе, де саме в Ладижині дислокуватиметься батальйон ТрО Гайсинського району?
– По-перше, хочу зазначити, що місця дислокації підрозділів ТрО обиралися згідно з вимогами Закону України «Про національний спротив», а також тим завданням, які поставленні вищим керівництвом. Найкращий варіант – це фонди колишніх військових частин, але таких варіантів, на жаль не було. Тому прийняли пропозицію керівництва Ладижина стосовно комплексу приміщень колишнього будинку перестарілих міста Ладижин. Договір оренди укладений на 5 років, можливий розгляд варіанту про передачу на баланс Міністерства оборони. 

– Ваш батальйон наразі повністю укомплектований?
– На сьогодні батальйон укомплектований на 70%. Наразі триває підбір кандидатів на службу за контрактом на постійній основі. Також активізуємо роботу з набору на контрактну службу в резерві. Наразі посади солдат та сержантів укомплектовані повністю, потрібні офіцери не обов’язково кадрові, половина офіцерів, тих що є вже – випускники військових кафедр. Адже, як передбачає Закон України «Про основи національного спротиву», задачі ТрО полягають не лише у діях військового характеру, тому їх цивільний досвід та знання також згодяться. Крім того, при призові місце роботи та середня зарплатня зберігається. Діяльність ТрО тісно пов’язана з цивільним захистом населення, скажімо, з подоланням наслідків стихійного лиха. Ми маємо також захищати об’єкти критичної інфраструктури. Тому наша діяльність тісно пов’язана і з роботою ДСНС, медиків, Нацгвардії, СБУ та контррозвідки. Представники цих відомств мають входити у постійно діючій штаб територіальної оборони району. Більше про напрямки діяльності штабів ТрО можна зізнатися з Постанови КМУ № 1442 від 29.12.2021 «Про затвердження Типового положення про штаб зони (району) територіальної оборони». 

– Чому жителі регіону не поспішають укладати контракт? Проблема в системі?
– Проблема у сприйнятті ситуації. І тут дійсно дивує ставлення населення. Бо дехто думає, що, якщо щось почнеться, то вони візьмуть в руки в кого що є – вила, кийки, ще там щось, і будуть партизанити. Партизани це звісно добре, але вони діють на вже окупованій території. А щоб не допустити загарбників на свою територію, більш ефективними є укомплектовані та підготовленні батальйони ТрО. І люди повинні розуміти, що батальйони ТрО – це не тимчасово, а на довго! 

У 90-х ми скоротили свою обороноздатність до мінімуму і тепер мусимо відновлювати втрачене та вдосконалюватись. Тому що цей сусід буде нашим сусідом завжди й імперськи звички не залишить. Так було сотні років тому, так і нині. Ми, на жаль, не маємо економічної змоги вибудувати на кордоні роз’єднувальний мур, як між Ізраїлем та Палестиною. Ми маємо бути готові швидко мобілізувати свої сили до захисту Держави, ми маємо самі стати цим муром, і у нас у цьому сенсі відбувається позитивна динаміка. 

– Пане Вікторе, на вашу думку, чому в людей таке ставлення? Можливо дехто сподівається на те, що нас ця чаша мине?
– Навіть якщо нас це мине і, уявімо, ворог з сусіднього Придністров’я, чи з моря, атакує частину Одеської області, то до нас може хлинути потік біженців. Це теж великі ризики. Адже їх (біженців) потрібно буде десь розмістити, нагодувати. І ми повинні розуміти, що в усьому цьому потоці будуть не лише соціально свідомі люди, а й кримінальні елементи, а можуть бути ще й диверсанти, котрі приховано діятимуть на нашій території, допомагаючи ворогу, дестабілізуючи обстановку у різний спосіб, навіть через соціальні мережі, через інформаційні вкиди. Тому зараз дуже важливо навчити людей інформаційної гігієни. Потрібно думати, про що ви пишете у соціальних мережах, не сіяти паніку та не грати на руку ворогу. А ще потрібно відповідально споживати інформацію, тому що через соцмережі якраз і проводять безліч інформаційно-психологічних операцій (ІПСО) – це спецоперації, котрі проводяться в інформаційному полі на потрібній території, у тому числі це промивка мізків та формування громадської думки у потрібному руслі. 

– Коли почнуться повномасштабні навчання особового складу батальйону ТрО Гайсинського району?   
– Для того, щоб розпочати повномасштабні навчання, необхідна навчальна база – це стенди, макети, полігони та багато іншого. На пальцях усе не покажеш і не розкажеш. Зараз батальйони ТрО лише формуються. Гадаю, що за 1-2 місяці ми вже зможемо провести повноцінні навчання з різних військових дисциплін. І проводитимемо їх не лише для військових, а й для цивільного населення – для тих, кому це цікаво. Тому що є в нас у місті, скажімо, чимало мисливців. Українське законодавство дозволяє використовувати мисливську зброю у разі вторгнення. Але люди повинні розуміти, що мисливські набої заподіюють менше шкоди, аніж бойові набої. І не факт, що ви, якщо зі 100 метрів зробите постріл з дробовика в бік противника, одягненого у сучасне екіпірування, ви заподієте йому шкоду. І чи встигнете ви після цього втекти від нього, адже у бойової зброї дальність ураження набагато більша – до 1000 м.  Має бути вироблена тактика застосування таких груп, а також відпрацьовані питання взаємодії з іншими групами та підрозділами. Тому вже за кілька місяців ми будемо щільно працювати з населенням у напрямку підвищення обороноздатності. 

– Ви говорили про 1-2 місяці підготовки бази до навчань. Це пов’язано зі станом будівлі, в якій розміщуватиметься ваш батальйон?
– І з цим також. На сьогодні нам потрібно здійснити ремонт покрівлі будівель та модернізації системи опалення. Це той мінімум, котрий необхідно зробити, щоб зайти в приміщення та почати роботу. А ще необхідно облаштування кімнати зберігання зброї, режимних приміщень, систем зв’язку, оповіщення та сигналізації, охоронних систем та відеоспостереження – величезний обсяг робіт, що потребує значних капіталовкладень – близько 7-8 млн грн. Але ці кошти не тільки громади міста – це кошти всіх громад Гайсинського району. Відповідно до Закону України «Про основи національного спротиву» фінансування системи ТрО здійснюється з різних бюджетів – як з Міністерства Оборони, так і з місцевих. Навіть від благодійників, якщо це не суперечить нормам законодавства. Станом на сьогодні тринадцять з чотирнадцяти громад прийняли рішення про виділення коштів. 25 лютого процес прийняття рішень має бути закінчений – гроші перераховані. Це все потрібно тільки на створення умов для функціонування батальйону. А якщо доведеться розгортати штаб у воєнний час, тоді коштів знадобиться значно більше і не тільки коштів, а різних ресурсів, як людських та і матеріальних.

– Куди можна звертатися тим, хто виявить бажання нести службу у батальйоні ТрО Гайсинського району?
– У відділах Гайсинського РТЦК (колишні військкомати) ситуацію знають. До того ж 16 лютого 2022 року ухвалили рішення про організацію рекрутингових центрів. Такий діятиме і при Гайсинській РДА. В Ладижині ми співпрацюватимемо у цьому напрямку з військово-обліковим столом міськради. Головне – бажання. Ще раз наголошую, батальйон ТрО – це не партизани. Ми призначені для того, аби не допустити ворога на свою територію. І ми – не тимчасове формування, а діятимемо на постійній основі. Давайте разом боронити нашу землю від посягань ворога.

Спілкувалася Тетяна Поліщук

Шановний читач, Ви зайшли на сайт як незарєстрований користувач. Рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм іменем.

0 коментарів

Інформаційне повідомлення

Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.