Ладижин C


Стрічка новин

09:44
Сезон полуниці запізнився на 2-3 тижні, та незабаром ягода подешевшає, – Андрій Ліневич
16:05
Лікарка з Ладижина очолила «первинку» Краснопільської громади
10:28
ДТЕК готовий продавати електростанції
оновлено
15:26
Читайте у свіжому номері
10:45
Почалося голосування за кращий проєкт, який можуть реалізувати на території Ладижинської ТГ
11:18
Бюджетний барометр Ладижина за період з 31 травня по 06 червня 2021 р.
09:19
В Ладижині відбувся турнір пам’яті воїнів, полеглих в АТО
08:36
У Ладижинському коледжі відбулася зустріч випускників
18:39
Відновлений рух поїзда Черкаси-Львів, який робить зупинку в Ладижині
16:14
Каяк, песик, вода і нічого зайвого, – Павло Нагорний про водні види спорту
15:53
Ладижанка Світлана Кринична стала переможницею Всеукраїнського конкурсу
09:54
Третій енергоблок Ладижинської ТЕС вивели в аварійний ремонт через свищ дренажу НВС
15:11
Ягода кольору індиго: лохина підкорює Вінниччину. Під Гайсином закладуть 10 га кущів
12:27
Цензура у Ладижині: Регламент міської ради планують доповнити статтею про дисципліну та етику
оновлено
12:05
Інквізиція по-ладижинськи: на сесії планують засудити дії депутата
документ
11:44
Ремонт на Площі фонтанів: Ладижинська міська рада намагається через суд скасувати висновки про результати моніторингу Держаудит служби
17:03
Читайте у свіжому номері
15:46
В Ладижині футбольний турнір присвятять пам’яті воїнів АТО
17:50
«Авангард-Ладижин» двічі обіграв гостей на своєму полі
15:43
В День захисту дітей ладижинській малечі покажуть військову техніку та нагодують солдатською кашею, а ще обіцяють цікаві конкурси та майстер-класи
10:11
Бюджетний барометр Ладижина за 24-30.05.2021
16:22
Недоступний Ладижин: міські візочники мріють про пандуси біля будівель
11:54
Хто поверне ладижинцям незаконно зібрані штрафи за неправильне паркування?
16:49
8 червня в Ладижині планується «гаряча» сесія міськради
16:13
Навколо Ладижина стало більше плазунів, з’явилися бобри… Поважати треба всіх
16:45
Читайте у свіжому номері
15:21
Для випускників Ладижинських шкіл сьогодні пролунав останній дзвоник
11:44
36 ладижинців цього року стали випускниками Ладижинської музичної школи
11:06
В Ладижині пройшли обласні змагання з боротьби самбо
10:08
Ладижинська «Радість» – володарка Гран-прі Всеукраїнського фестивалю
Більше новин
» » » Цензура у Ладижині: Регламент міської ради планують доповнити статтею про дисципліну та етику

Цензура у Ладижині: Регламент міської ради планують доповнити статтею про дисципліну та етику

Фото: Маєш право знати
ВЛАДА / Свобода слова / ТОП
1 375
0

У кулуарах цей проєкт рішення пов'язують з цензурою у виступах та спробами міської влади обмежити діяльність «неугодних» депутатів. 
 
Досліджуємо ще один проєкт рішення Ладижинської міської ради, який будуть розглядати 8 червня на сесії. Йдеться про зміни до Регламенту ради.

Скоріше за все, щоб мати можливість засуджувати дії депутатів, ми це бачимо вже частково в проєкті рішення по опозиційному депутату Андрію Скакодубу, регламент Ладижинської міської ради планують доповнити новими нормами. Відповідний проєкт рішення розміщений на сайті міської ради. 

Проєкт передбачає доповнення Регламенту ради Статтею 23 «Дотримання дисципліни та норм етики на пленарних засіданнях міської ради».

Зокрема, за порушення норм етичної поведінки, за процедурним рішенням ради депутата тепер зможуть «покарати»:
- винести попередження; 
- позбавити права виступу на засіданні міської ради (від 1 до 5 засідань);  
- надати рекомендації щодо вжиття належних заходів;
- інформувати про недостойну поведінку депутата та про заходи впливу, шляхом розміщення повідомлень у засобах масової інформації та/або на офіційному сайті міської ради...  

Про це йдеться в оновленому варіанті Регламенту. Слід зазначити, що така «каральна практика» була і в радянські часи, коли без суду і слідства «більшовики» самі визначали чи є дії депутатів такими, що дискредитують депутатське звання, на цій підставі виводили депутатів з постійних комісій, обмежували депутатську діяльність, публічно засуджували депутатів, використовуючи при цьому радянську газету... 

Також виявився цікавим пункт 23.5. проєкту Регламенту:
«Якщо головуючий на засіданні звертається до промовця, останній повинен негайно зупинити свій виступ, інакше головуючий на засіданні може припинити його виступ». 


Повний зміст статті, якою міська рада планує доповнити свій Регламент, наступний:

Стаття 23. Дотримання дисципліни та норм етики на пленарних засіданнях міської ради.

"23.1.  Депутат місцевої ради,  як представник інтересів територіальної громади, виборців свого виборчого округу та член ради, здійснюючи депутатські повноваження, повинен дотримуватися таких правил депутатської етики:
23.1.1. керуватися загальнодержавними інтересами та інтересами територіальної громади чи виборців свого виборчого округу, від яких його обрано;
23.1.2. не використовувати депутатський мандат в особистих інтересах чи в корисливих цілях;
23.1.3. керуватися у своїй діяльності та поведінці загальновизнаними принципами порядності, честі і гідності;
23.1.4. не розголошувати відомостей, що становлять державну або іншу таємницю, яка охороняється законом, інших відомостей з питань, що розглядалися на закритих засіданнях ради чи її органів і не підлягають за їх рішенням розголошенню, та відомостей, які стосуються таємниці особистого життя депутата місцевої ради або виборця, що охороняється законом, чи стали йому відомі у зв'язку з його участю в депутатських перевірках;
23.1.5. не допускати образливих висловлювань, не використовувати у публічних виступах, зверненнях до громадськості, ЗМІ та соціальних мережах недостовірні або неперевірені відомості стосовно органів державної влади, органів місцевого самоврядування, об'єднань громадян, підприємств, установ і організацій, їх керівників та інших посадових чи службових осіб, депутатських груп, фракцій, окремих депутатів місцевих рад;
23.1.6. не приймати будь-яких гонорарів, подарунків, не отримувати винагород безпосередньо чи опосередковано за дії, пов'язані зі здійсненням ним депутатських повноважень.

23.2. За порушення норм етичної поведінки, за процедурним рішенням ради до депутата можуть бути застосовані наступні заходи впливу:
23.2.1. попередження із занесенням до протоколу засідання ради;
23.2.2. позбавлення депутата права виступу на засіданні міської ради (від 1 до 5 засідань);
23.2.3. надання рекомендацій депутату щодо вжиття належних заходів з метою недопущення в подальшому випадків порушень норм і правил депутатської етики;
23.2.4. інформування про недостойну поведінку депутата та про заходи впливу, яких вжито до нього шляхом розміщення повідомлень у засобах масової інформації та/або на офіційному сайті міської ради.

23.3. На засіданні міської ради промовець, як і всі присутні не повинен вживати образливі висловлювання, непристойні та лайливі слова, закликати до незаконних і насильницьких дій. У разі порушення промовцем такої вимоги головуючий на пленарному засіданні попереджає його про неприпустимість таких висловлювань і закликів або припиняє його виступ, а в разі повторного порушення - позбавляє права виступу на цьому пленарному засіданні. 

23.4. Депутат або представник депутатської фракції (депутатської групи), на адресу яких були виголошені образливі слова, може звернутися до головуючого на пленарному засіданні з вимогою про надання слова для репліки. Головуючий на пленарному засіданні надає слово для репліки депутату або представнику депутатської фракції (депутатської групи) відразу після звернення або після завершення обговорення питання.

23.5. Якщо головуючий на засіданні звертається до промовця, останній повинен негайно зупинити свій виступ, інакше головуючий на засіданні може припинити його виступ.

23.6. Якщо промовець перевищує час, відведений для виступу, або висловлюється не з обговорюваного питання, або виступає не з тих підстав, з яких йому надано слово, головуючий на засіданні після попередження позбавляє його слова. Частина виступу промовця, виголошена після позбавлення його слова, не включається до протоколу засідання.

23.7. Під час засідання ради депутати не повинні заважати промовцям і слухачам діями, які перешкоджають викладенню або сприйманню виступу (вигуками, оплесками, вставанням, розмовами по телефону тощо).

23.8. Якщо депутат своєю поведінкою заважає проведенню засідання ради, головуючий на засіданні попереджає його персонально і закликає до порядку.

23.9. У разі грубого порушення дисципліни або вчинення перешкод у проведенні засідання, головуючий на засіданні може оголосити перерву або закрити засідання.

23.10. У разі оголошення перерви або закриття засідання у зв’язку з обставинами, зазначеними у п. 23.9. цієї статті, рада збирається у наступний за розкладом пленарних засідань день, якщо інший термін не буде оголошений головуючим".

Повну версію регламенту дивіться у додатках нижче.

Додаткові медіа:
reglament.pdf
Переглянути онлайн файл: reglament.pdf

Новину відредагував admin - 3-06-2021, 15:55
Шановний читач, Ви зайшли на сайт як незарєстрований користувач. Рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм іменем.

0 коментарів

Інформаційне повідомлення

Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.